Výrobky

Zásuvky z celého světa

Pokud jste někdy byli v zahraničí, tak jste si pravděpodobně všimli redukcí na zásuvkách, anebo zvláštně vypadajících prostředků pro napájení. Podíváme se nyní na nejpoužívanější z nich, abyste byli připraveni na vše v případě vycestování do zahraničí.

dvě zástrčky

Eurozástrčka

Zásuvka typu C se využívá v celé Evropě, tedy kromě Velké Británie a Irska. Tuhle tedy známe všichni. Jedná se o klasický kabel zakončený dvěma hroty, které mají v průměru čtyři milimetry, anebo 4,8 milimetru. A kdy se používají? Zejména u přístrojů, které mají dvojitou izolaci a nevyužívají zemní vodič. Můžete je ale použít i u zástrček typu E, F, H, J, K a L. I díky této multifunkčnosti jsou tak populární. Setkáte se s tvary různého druhu, a to s plochým šestiúhelníkem, nebo jsou kulaté.

 

Energie Velké Británie a Irska

Podívejme se nyní na místo, kde nejen žije spousta Čechů, ale také tam obrovské množství lidí cestuje. Anglie a Irsko využívá zásuvky typu G, které jsou tvořeny trojicí hrotů. Ty mají obdélníkový tvar a kolíky dvou velikostí. Nulový má 4×6,35 mm a zemnící zase 4,8 mm. Montují se opačně než u nás. Zemnící část je nahoře, zdířka s nulovým vodičem je dole vlevo a fáze dole vpravo. Najdete je ale jinde než u našich anglických přátel. Najdete je také na Arabském poloostrově, v Indii, Srí Lance nebo Malajsii. A využívají je také bývalé britské kolonie v Africe.

opravy elektroinstalace

Chystáte se do Švýcarska?

Typ J je velice podobný eurozástrčce, jen se používá výhradně v Lichtenštejsku a Švýcarsku. Musíte si tedy s sebou na cesty vzít příslušnou redukci, anebo se přesvědčit, že ji vaše plánované bydlení poskytuje. Tento model obsahuje tři kolíky, které jsou umístěny blízko u sebe. Prostřední je nejníže a slouží jako zemnící. Zdířka vlevo je nulovým vodičem a vpravo zase najdete fázový vodič. Celý model je poměrně úzký a jeho vzhled vás zajisté nepřekvapí.