Pro večírek i svatbu

Zahradní párty jsou velice oblíbenou letní kratochvílí a pořádá je prakticky každý, kdo má u domku alespoň kousek zeleného plácku. K uspořádání takovéhoto večírku je nutné zajistit nejen občerstvení a posezení, ale také zastřešení, které ochrání hosty jak před vtíravými slunečními paprsky, tak i před deštěm. Takovéto zastřešení může mít celou řadu podob. Standardně se používají pergoly, které jsou levné a vkusné. Komu nevadí zainvestovat trochu více, ten si pořídí tradiční dřevěný altán. Vhodné jsou však i nůžkové stany, které jednak příliš nestojí a jednak je možné je postavit prakticky kdekoliv.
altán na trávě

Výhodná koupě

Oproti jiným zahradním konstrukcím mají nůžkové stany výhodu právě ve své nízké ceně. Navíc se nejedná o stavbu, která by byla na zahradě po celý rok, ale pouze po omezené období, například po dobu léta. Sestavení i větších typů stanů není nic složitého a bez nejmenších problémů by to měli dokázat jeden či dva lidé. Staví se obdobným způsobem jako klasické stany. Nejde tedy o nic složitého ani náročného. S tradičními typy stanů mají také společnou lehkost konstrukce. To může být a zároveň nebýt výhodou. Díky nižší hmotnosti se s nimi snadno manipuluje, ale v případě, že nejsou pořádně ukotvené, dokáže je vyvrátit i trochu silnější vítr.
bílý altánek

Jsou vkusné

I když co se týče vizuálních vlastností, nůžkové stany za pergolami i altány notně zaostávají, stále se jedná o sice velice jednoduché, ale vkusně vypadající konstrukce. Rozhodně nepůsobí na zahradě nepatřičně, právě naopak. Do takového prostředí se dokonale hodí. Nůžkové stany se dají použít k různým příležitostem, nejen k pořádání večírku. Běžně se používají i při konání svateb. Vzhledem k tomu, že se dodávají hlavně v bílém provedení, jsou k tomuto účelu alespoň co se barvy týče více než vhodné. Poskytnou potřebné zastřešení a zároveň budou vypadat dobře.