Letenky za babku

Dnes existují již aplikace do chytrých telefonů, které Vám sami najdou nejvýhodnější letenku do destinace, kam se právě chystáte, nebo byste v budoucnu chtěli letět. Najít ale opravdu tu lacinou, za pár korun, to vyžaduje čas a trochu práce. Musíte vědět, kde  a kdy hledat. A nejste pak sami, kdo po takovýchto letenkách prahne. Svádí se o ně někdy krutý boj o čas.
letadlo a labutě
Tento druh cestování má ale svá úskalí. Určitě nepoletíte první třídou a možná na Vás zbude jedno z nejhorších sedadel v letadle. Ale to se dá přežít. Horší to je s přestupy. I do poměrně nedaleké destinace můžete letět třeba několik dní. Strávíte totiž spoustu času na přestupech, kde můžete na další spoj čekat třeba i den. A přestupovat můžete třeba 7x nebo i vícekrát. Vypadá to trochu nemyslně, ale pro ty, kteří mají čas, to je opravdu výhodné. S dětmi byste takto asi nelétali, to je nereálné.
Počítat musíte také s tím, že budete cestovat na lehko. Proto je dobré vybírat destinace, kde je teplo a nebudete potřebovat příliš oblečení, případně si ho tam za drobný peníz koupíte a zase necháte. Létat totiž můžete jen s příručním zavazadlem. Za kufr v zavazadlovém prostoru se již draze platí. Ale zase se Vám aspoň zavazadlo při tolika přestupech nemůže ztratit.
Určitě budete cestou hodně unavení, budete přespávat v letištních halách a čekání Vám bude připadat dlouhé. Na druhou stranu můžete některé delší přestupní časy využít k návštěvě měst, ve kterých se budete nacházet. To nemusí být na škodu a poznáte tak další místa.
slunce a letadla
Další nevýhodou levných letenek je, že se hůře shánějí pro dva. Ideální tedy jsou pro solitéry, kteří jsou zvyklí cestovat sami a navazují přátelství na cestách. Ve dvou se to sice lépe táhne, ale bývá to také dražší.
Pokud si tedy troufáte na takovýto druh cestování, tak vzhůru k počítači a dejte se do hledání.