Vyznáte se v internetových trendech?

Žene se to jako nezastavitelná lavina. Všechny mladé generace po celé zeměkouli spojuje internet. Zábava, které se tam nahrne nepředstavitelné množství, denně pobaví, rozesměje, rozpláče či donutí k zamyšlení, je vytvářena hlavně pro mladší. Novodobá zábava, jejíž druh lze sdílet s kýmkoliv na světě.

na internetu jako doma
Parodování projevů politiků aneb vytvořte si nový remix

Je toho opravdu nespočet, co společnost pobaví a je schopna zesměšnit. Co si takhle poslechnout remix Trumpových výroků v rytmu vánoční koledy? Nebo propadnete šílenství „dřepujících“ Slovanů v teplákové soupravě? Sednete si tzv. na bobek, paty pořádně k sobě a na zem, slunečnicová semínka nebo kompot od babičky do ruky, stylové Adidas oblečení a třeba se potkáme pod koněm!


Zkratky, zkratky, zkratky

Všechno rychle a úderně. Text a samotné sdělení musí být co nejkratší, nejstručnější a nejjasnější. Kdo by se s tím přece dnes, v uspěchané době, zabýval? Dlouhé zprávy ztrácí význam. A takové vyjádření smíchu? Mezi mladými je citoslovce „hahaha“ tak trochu trapné. Mezinárodně využívaná zkratka „LOL“, v překladu hodně jsem se nasmál, je klíčem k úspěchu, kdy jednoznačně zapadnete do party svých vrstevníků.  
barevné kravaty
Takže je čistě na vás, jak přistoupíte k virtuální konverzaci. Buďte na pozoru, aby vaše psané slovo neevokovalo jiný význam, než máte na mysli. Z takových nedorozumění se stávají nemilé rozepře a dohady. Při osobním setkání je komunikace na úplně jiné úrovni. Zkuste chvilku omezit mobilní telefon, počítač a internet, aspoň na půl hodiny denně. Zaběhejte si v parku. Vyvenčete psa. Zajděte ven s kamarády. Takové chvíle vám utvářejí vzpomínky. A ty jsou nepochybně vzácné. Internet není váš život, ve svém prapůvodu nesouvisel se sociálními sítěmi či komunikací po internetu. Tak se chvilku odpoutejte od virtuálního světa, bude vám mnohem lépe.