První bydlení s přítelem?

Na nové a někdy i dlouhé očekávané bydlení bez rodičů se každý mladý člověk velmi těší a nemůže se ho dočkat. O to je to hezčí a lákavější, když nemusí hned ve svém prvním bydlení žít sám, ale má s kým sdílet svůj vysněný volný prostor. Není lepšího parťáka, než je milovaný partner. Konečně budete jen sami dva a můžete si ve svém bytě dělat cokoliv, se vám zamane. O tom jste přece vždycky snili. Už se dokonalé znáte, skvěle si rozumíte, ve všem se doplňujete a jste na sebe zvyklí, tak proč spolu nezačít konečně co nejdříve bydlet?
povídání asiatů
Dejte však pozor, nemusí být však všechno tak růžové, jak se na první pohled zdá. Než učiníte převratný životní krok, je třeba nejdříve se svým protějškem prodiskutovat pár věcí a to nejen, jaké si dáte barvy na stěny a jaké budou vaše módní bytové doplňky, ale hlavně je zapotřebí probrat velmi důležité finanční otázky a načít téma, jak by měl chod vaši domácnosti vypadat.

Než se rozhodnete pro koupi nebo pronájem nového bytu, měli byste si s partnerem či partnerkou sednout k jednomu stolu a vyjasnit si podstatné finanční záležitosti. Při stěhování, kdy chcete konečně začít žít po svém a budovat a upevňovat si vztah, nikdo nepřemýšlí, co bude, když to náhodou nevyjde a vztah mezi vámi náhle skončí. Je to zásadní chyba. Ač se to zdá jako nesmyslné a dost nepatřičné při velké zamilovanosti obou zúčastněných, je důležité umět si odpovědět na tyto hlavní otázky. Komu připadne byt při rozchodu? Jak si rozdělíte koupi vybavení do domácnosti? Jak se finančně každý z vás bude podílet na splátkách za nájem a služby? Jak si rozdělíte nákup potravin, pohonných hmot a výdaje na zábavu?
mazlení se psem
Pokud jste skvěle vyřešili předchozí finanční otázky a již jste sestěhování, chce to zvládnout další těžkou zkoušku soužití dvou jedinců. Rozhazuje váš partner všude ponožky? Zjistili jste, že je docela nepořádný a že vám nepomáhá s domácími pracemi? Nezajde na nákup, neuvaří, neuklidí? Kromě velké dávky tolerance, kterou je nutné na začátku každého nového soužití mít, protože než si každý zvykne na jiný režim, dlouho to trvá, je v každém vztahu a zejména pokud spolu bydlíte naprosto nutná vzájemná komunikace. Než se spolu sestěhujete, bylo by dobré si hned ze začátku všechny základní domácí povinnosti vyjasnit a určit si mezi sebou role. Pokud se vám na společném bydlení něco nelíbí, ihned to řekněte. Nenechávejte si to až na poslední chvíli, když už váš spor vyústil v hádku a možná způsobil i konec dokonalého vztahu.