Služby

Jak se zbavit nadměrné váhy?

Obezita je morem dnešní doby, alespoň tedy na západní polokouli. Chcete-li se jí vyhnout, začnete správně jíst a rozhodně se začněte i více hýbat.

Jak se zbavit nadměrné váhy?

Český národ patří mezi nejtlustší v Evropě a ani ve světě si v tomto ohledu vůbec nestojí špatně. Nejhorší na tom je, že mnozí našinci se tím ještě chlubí. Zde však není nic, čím by se dalo chlubit. Nadměrná nadváha, zvláště pak obezita, je totiž velice nebezpečná a může člověka dost pěkně potrápit. S obezitou jsou totiž spojeny i různá onemocnění, která nejenže ničí organismus, ale zároveň si mohou zahrávat i s psychikou. Jste-li tlustí, zhubnout by pro vás mělo být jasnou prioritou.

Ovoce

Pokud si nejste jistí, jak si vlastně vedete, co se vaší váhy týče, můžete si to snadno spočítat. Slouží k tomu speciální bmi výpočet bmikalkulacka.cz, dle kterého během několika málo vteřin poznáte, jak si stojíte. Třeba budete příjemně překvapeni a třeba taky ne. V tom druhém případě byste měli začít něco dělat. A tím něčím je myšlena změna jídelníčku.

Jak moc to bude změna radikální, to záleží na tom, co vám vyšlo ve výsledku. Menší nadváha se dá vyřešit jen mírnou obměněnou, ale obezitu nevyřešíte pouze tím, že přestanete jíst dortíky ve středy a vepřovou se zelím o nedělích. V takovém případě to chce kompletní změnu jídelníčku. Vynechat byste měli vše, co obsahuje velké, ale i střední množství tuků nebo cukrů. Více byste se naopak měli živit zeleninou, ovocem a mořskými rybami. Ovšem ani klasický český kapřík není vyloženě nezdravý.

Zdravé koktejly

Pohyb vám pomůže

Jde samozřejmě zhubnout i jen pomocí změněného jídelníčku, ale obvykle je to na dlouhé lokte. A to se vám asi nebude chtít absolvovat. Proto je lepší mimo zdravých potravin začít i adekvátně sportovat. Slovo „adekvátně“ je zde správně, jelikož každý to má s pohybem trochu jinak. Chtít po morbidně obézních jedincích, aby každý den běhali hodinu v parku, by bylo mučení. Nejste-li však pohybově kdovíjak omezení, můžete si docela vybírat. Jízda na kole či rotopedu, dlouhé procházky, práce na zahrádce a další obdobné pohybové aktivity vám mohou pomoci s ničením přebytečných tukových zásob.