Finance

Hypotéka na bydlení

Pro pořízení vlastní nemovitosti musíme sehnat především dost financí, s čímž nám pomůže hypotéka. Nebankovní společnosti jsou mnohem benevolentnější.

Hypotéka na bydlení

Sledujte celkovou sumu

Hypotéka nám může velmi pomoci k tomu, abychom v dohledné době mohli ve vlastním vysněném bydlení, protože ceny nemovitostí se pohybují v řádech milionů, což není nijak nízká částka. Zároveň musíme pamatovat na to, že hypotéka je závazek na dlouhou dobu, a proto musíme být pevně rozhodnuti a připraveni na to ji každý měsíc po dobu několika let splácet.

nové bydlení

Nejdříve při výběru bychom si měli dát pozor na poskytovatele, protože ne všechny společnosti jednají s klientem férově. Často lidé koukají hlavně na úrok, ovšem tím to rozhodně nekončí, protože dále jsou tu různé poplatky a náklady. Zásadní je dobře si přečíst smlouvu a třeba ji nechat zkontrolovat právníkem, protože nepoctivý poskytovatelé do ní zanáší různé poplatky a body v jejich finanční prospěch. Záleží opravdu na každé uvedené drobnosti, a proto když něco nebude sedět, tak se hned ptejte, abyste měli ve smlouvě a celkové výši úroků a poplatků jasno.

Nebankovní společnost

Dnes má dluh kde kdo, za což se nemusíme vůbec stydět, protože je to způsob, jak si moci v nouzi pořídit či zaplatit nutnou věc. Někdy ovšem lidé nemají na splátky, kdy se jim zapíše záznam do rejstříku. Samozřejmě potom můžou vše řádně splatit a mít se v životě finančně dobře. Ovšem jak přijdou do banky s tím, že by chtěli bydlet ve vlastním, tak je banka mnohdy odmítne z toho důvodu, že mají právě záznam v rejstříku.

podpis smlouvy

Naštěstí se na nás nevykašlou všichni, protože nebankovní hypotéka tu pro nás vždy bude. Zde totiž přistupují ke každému klientovi zvlášť a není zde ani překážkou nějaký ten záznam v registru, protože je pro ni směrodatné, že budete pravidelně a poctivě splácet domluvenou částku. Potom už jen hypotéku splatíte a budete mít kompletně své bydlení. Nebankovní společnost Vám se vším pomůže, vysvětli a poradí, takže stačí ji kontaktovat a následně se už na všem společně domluvíte.