Zamlsejte si s mixem oříšků

Máte chuť na něco dobrého, slaného? Umíte si odepřít nejrůznější přesolené chipsy a brambůrky a rádi je nahradíte něčím zdravějším? Zdravé mlsání je to nejlepší, co můžete udělat, pokud vás honí mlsná a máte chuť něco sezobnout.

Vaše chutě na nějakou slanou dobrotu dokáže uspokojit směs ořechů v podobě mandlí, kešu, lískových a para ořechů doplněné o mochyni neboli physalis. Tomuto mixu žádný milovník těchto plodů zkrátka neodolá. Skvěle si na nich pochutnáte a zároveň také uděláte něco prospěšného pro vaše zdraví.
pytlík mandlí

Cenné látky obsažené v tomto mixu

· Lískové

– Dodají vám spoustu energie, jsou bohaté na vitamíny B1 a B6, vápník, hořčík, fosfor, mangan a další. Dle některých studií lze jejich pravidelnou konzumací předcházet ledvinovým kamenům a také je pomáhají léčit. Pro rychlý zdroj energie jsou vhodné pro sportovce, těhotné ženy a dospívající.

· Para

– Vynikají mimořádně vysokým obsahem selenu, který pomáhá předcházet rakovině a srdečním chorobám. Dále obsahují vitamíny skupiny B, měď, hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek a další cenné látky.

· Mandle

– Obsahují zdravé tuky, pomáhají zlepšovat funkci nervového systému, snižují riziko infarktu, vyživují mozek, a to vše především díky obsahu antioxidantů, vitamínu E, vlákniny, vápníku, draslíku, hořčíku, železa, mědi a dalších látek.

· Kešu

– Říká se jim také přírodní antidepresivum. Obsahují kyselinu listovou, vitamíny skupiny B, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, železo, zinek, hořčík, mangan a další zdraví prospěšné látky. Navíc pomáhají při trávicích obtížích, snižují krevní tlak a posilují cévní systém.
mix oříšků

Dopřejte si pravidelně zdravou pochoutku v podobě mixu nejrůznějších druhů ořechů, které najdete v jednom balení společně s mochyní – physalis. Pochutnáte si na nich třeba večer u filmu a zároveň také posílíte svoje zdraví.