Výrobky

Trochu jiná sledovačka

Jak se tu zjevně a tu skrytě pronásledují motorizovaní zločinci, jak se pronásledují záletní životní druhové a družky jedoucí kamsi za neřestmi, jak se sledovali dejme tomu disidenti, to už je dávno známá věc. Jenže tito nebyli a nejsou ani zdaleka těmi jedinými, koho je potřeba sledovat, a to více než bedlivě.
Nemenší pozornost zasluhují i řidiči různých firemních vozidel. A to z toho prostého důvodu, aby ona auta či jinou podobnou techniku nepoužívali k jiným než pracovním účelům, respektive k tomu, co jim bylo povoleno navrch jako nějaký bonus. Aby nezneužívali možnosti, jež jim užívání této techniky umožňuje.

gps

Dokážete si to jistě sami představit. Řidič nasedne do toho kterého vozidla, a jakmile zmizí za branami závodu, zmizí i z dohledu nadřízených. A v tu chvíli ho mohou napadnout všelijaké myšlenky na to, jak by se této situace dalo využít.
Což si třeba dohodnout nějaký ten melouch? Když sebou dotyčný hodí, zvládne udělat vše, co má, a ušetřený čas mu může pomoci k přivýdělku. A kdyby to tak nevyšlo, může se přece vymluvit na nějakou tu technickou závadu a dorazit zpět do podniku později. A třeba si to ještě nechat proplatit jako přesčas.

Můžou se také ‚ztratit‘ nějaké ty pohonné hmoty z nádrže nebo něco z nákladu, co se dá pokoutně zpeněžit. A kdo dokáže, že to šofér ukradl, když ho nikdo neuvidí a když se to dá svést třeba na vysokou spotřebu vozidla nebo na chybu při nakládce?
Také se může třeba rovnou natankovat na firemní kartu do soukromého kanystru. Není tu nikdo, kdo by to žaloval šéfovi, a firma už to snad nějak zahrne do nákladů.
Těch možností, jak může uživatel firemního vozidla firmu napálit, je! Pokud si tedy dotyčná firma nezařídí ‚sledovačku‘ v podobě sledování vozidel.

nákladní automobil

Díky čemuž ví o každém počinu, který takový uživatel firemního vozidla učiní. A to bez zběsilých honiček po silnicích nebo bez nasazení detektivů, střídajících vozidla, jen aby se na potenciálního hříšníka nenápadně nalepili.
Tento systém ohlídá majitelům a šéfům firem všechno. A všechno jim zčerstva vyzvoní. Třeba i to, že řidič na podezřele dlouhou dobu zaparkoval u manželky ředitele závodu, který zrovna zaručeně nemůže být doma.