Výrobky

Vybíráme oblečení pro miminko

Dnešní maminky mají, co se týče pořizování výbavičky pro miminko, mnoho výhod. Na trhu je k dostání opravdu hodně oblečků, hraček a kočárků. Výrobci se předhání, aby jejich oblečení bylo to nejkrásnější a nepraktičtější, kočárky zase podléhají nejnovějším trendům. Maminky tedy hodně času stráví nad internetovými srovnávači a vybírají, které oblečení a kočárek je vlastně nejlepší. Pročítají různé recenze a doporučení, ptají se na zkušenosti kamarádek a známých apod. Možnosti jsou opravdu veliké.

novorozenec

I když vás přemíra krásných věcí láká nakoupit toho co nejvíce, raději se na věc podívejte z praktičtějšího hlediska. Například s takovým oblečením pro miminko to rozhodně nepřehánějte. Miminka totiž rostou takřka před očima, takže často budete muset dokupovat větší a větší kousky, protože jedna velikost miminku může vydržet třeba jen jeden či dva měsíce. Pro miminko obvyklé váhy kupujte více oblečků spíše ve velikosti 62. Velikost 56 vám vydrží opravdu jen týdny. Ideální je nakoupit zhruba 8 kusů body s dlouhým rukávem, v létě případně i body s krátkým rukávem. Dále si nakupte několik kusů kojeneckých polodupaček https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-polodupacky-teplacky-c14_10_2.htm a dupaček. Také si pořiďte lehčí fleecovou kombinézku, jestliže máte zimní miminko tak teplou kombinézu. Novorozenec se neobjede bez bavlněné čepičky a rukaviček. Pro jarní a podzimní procházky využijete svetřík nebo mikinu na zip.

matka s dítětem

Z hlediska vhodnosti materiálu kupujte miminku především oblečení vyrobené ze 100 % bavlny. Látka by měla mít certifikaci pro děti do 3 let. Veškeré oblečení si předem vyperte na 60 °C, vyžehlete a uložte ve skříni. Pokožka miminka je hodně citlivá, takže oblečení perte pouze v prášcích a gelech určených pro miminka. Vyhnete se tak nepříjemným vyrážkám a následným zdlouhavým léčením. Užívejte si mateřství a nakupování výbavičky. Až se miminko narodí, bude se váš svět točit jen okolo něj.