Uklidňující kouzlo svíček

Svíčky se obecně těší velké oblibě, a to nejen mezi ženami. Své příznivce mají i v řadách mužů. Důvody jsou poměrně přesvědčivé – mihotavý plamínek vydává příjemné teplé světlo a navozuje pocit bezpečí, pohody a přátelské atmosféry. Usilujete-li o připravení romantické chvilky, zapálením knotu dozajista nic nezkazíte. Největší spotřeba svící bývá v období podzimu, a zvláště pak o Vánocích, užívat si je však můžete celoročně a zútulnit si tak vlastní domov.
 mašle u svícnů
Co se svíček týče, existuje skutečně nepřeberné množství jejich druhů. Můžeme hovořit o různých tvarech i použitých materiálech pro jejich výrobu, nejčastěji užívaný bývá parafín, či včelí vosk. Sehnat může malé čajové svíčky v hliníkovém kalíšku, svíce ve tvaru válce či jehlanu a konečně také ve skle.
 
Provoňte svůj obývací pokoj
 
Mnohé z nabízených druhů jsou také aromatické, můžete tedy vybírat mezi množstvím omamných vůní, ať už jde o esenci květinovou, citrusovou, kořeněnou, sladkou či svěží. Určití výrobci se pak specializují i na jednotlivá roční období a svátky a přizpůsobují tak svou nabídku. O Vánocích tak můžete pořídit svíci s vůní medových perníčků, cukroví, vánoční jedle či svařeného vína.
 
V dnešní době se také lze setkat se speciálními kousky, které nabízí něco nového. Z tohoto důvodu lze zakoupit svíce, které namísto klasického knotu mají dřívko napuštěné speciální tekutinou, to pak po zapálení praská a navozuje atmosféru pukajícího dřeva v krbu. Další méně obvyklou variantou jsou druhy, které mají v těle zabudovány LED diody a po zapálení barevně svítí, případně i mění barvy.
 hnědé svíčky
Opatrnost je nutná
 
Co je důležité je vhodné umístění svící v interiéru, vždy se snažte, aby šlo o místo nejen dobře vypadající, ale také bezpečné. Vyhněte se proto blízkosti hořlavých materiálů a mějte na paměti, že je třeba mít vše pod kontrolou. Nikdy tedy ve svém domově nenechávejte zapálenou svíčku bez dozoru.