Služby

Půjčovna dodávek – výpomoc při stěhování

Přepravní dodávky se staly dobrým zdrojem pro podnikání, a to nejen pro jejich majitele, kteří je využívají pro pracovní účely, nýbrž i formou pronájmů. O pronajímaná vozidla s hmotností do 3,5 tuny a nákladovým prostorem, případně s více sedadly pro převoz osob, je obrovský zájem. Má to své jasné důvody – cena nových i ojetých vozů je stále vysoká a takový nákup se vyplácí jen tehdy, bude-li automobil stabilně v provozu. Pro občasné akce typu stěhování nebo cestování s více osobami je ideální krátkodobý pronájem s jasnými pravidly.

jízda v autě

Pravidla pro stěhování s vypůjčeným vozem

Před podpisem smlouvy o pronájmu prostudujte podmínky – zvláště mladí lidé se neuváženě vrhají do všeho, co se kolem nás nabízí, a ne vždy jsou nabídky sestavovány tak, aby šlo o seriózní službu. Buďte ostražití a zajímejte se o každý detail smlouvy, zvláště pak o situace, kdy dojde vaší nebo cizí vinou k nějakému karambolu. Musíte mít jasno, z jakých zdrojů se škoda financuje. Mnohdy se také vyplácí sjednání dodatečného pojištění na škodu způsobenou provozem vozidla jeho majiteli nebo jiné osobě.

kolo na asfaltu

Mějte jasno o rozsahu akce – uvažujete-li o pronájmu, nejprve zvažte, jak velký vůz, resp. nákladový prostor, a kolikrát se s ním na cestě otočíte. Měli byste mít přehled o rozsahu stěhovaných věcí a tím pádem o časovém harmonogramu. Cena pronájmu se odvíjí hlavně od doby využití vozidla a od toho také snadno odvodíte výpočtem, kolik ušetříte ve srovnání se stěhovací firmou. Půjčovny dodávek Rent car service také pronajímají přívěsné vozíky – převážíte-li jen málo věcí o menší velikosti a máte homologované tažné zařízení, nabízí se i toto řešení.

Zabezpečte náklad – některé půjčovny vám zajistí i rudl, kurty a popruhy, ale hlavně nezapomínejte na to, že nezajištěný náklad proti pohybu může poškodit interiér vozu a zbytečně budete hradit vzniklou škodu. Raději více bublinkové fólie, molitanu a dalších měkkých materiálů, jimiž náklad zajistíte, než zbytečně riskovat a být kvůli tomu ve stresu.