Služby

Proč jsou zlatá čísla tak populární

Když se řekne drahý kov, tak první, co nás napadne, je obvykle zlato. A není divu. Zajímali jste se ale někdy, proč je právě ono a výrobky z něj, jako například zlatá čísla vipcisla.cz tak populární? Proč mu lidé dávají přednost před jinými kovy, dokonce i před platinou, která je mnohem vzácnější?zlatá matná číslice 4

Odpověď musíme hledat v základní lidské povaze. Tou je již odpradávna shromažďovat bohatství. Tak tomu je již od rozkvětu civilizace, od doby, kdy jsme opustili kočovný styl lovců a sběračů a začali místo toho domestikovat a šlechtit vlastní rostliny a zvířata.

V té době bylo samozřejmě měřítkem moci množství jídla, pazourku, později pak kovu a jiných potřebných věcí, které bylo snadno možno vyměnit a po kterých toužil z pochopitelných důvodů každý. A jak je známo ze zákona nabídky a poptávky, čím daná věc byla vzácnější, tím více za ni byli ochotni ostatní dát. Tato zákonitost platí až dodnes. Stačí se zeptat kteréhokoliv sběratele.

Přelom přišel s vynálezem platidla. Nyní již nebylo nutné si pokaždé hrát na pohádku o slepičce a kohoutkovi, kdy například truhlář chtěl koupit něco mouky, ovšem mlynář o jeho výrobek nestál, neboť jej zrovna nepotřeboval. Zato by potřeboval štůček látky. Nezbylo tedy než jít za švadlenou. Ani ta neměla zájem o nic z truhlářství, avšak potřebovala by tady tu zeleninu. A zelinář konečně potřeboval novou židli.zlaté číslo 2017

A tak nezbylo milému truhláři nic jiného, než jít za zelinářem, kde vyměnil židli za zeleninu. Potom jít ke švadleně, která mu za ni dala kousek látky. A konečně s ní se mohl vypravit k mlynáři pro vysněnou mouku. Uznejte, že platidlo vše rychle zjednodušilo.

Tím se však rozvinul i fenomén hromadění bohatství. Nyní už to nebylo jen o světských statcích, nýbrž o tom, kolik peněz daný člověk měl. A hlavní formou se stalo zlato. Bylo totiž nejen vzácné, ale také krásné na pohled, díky své nádherné barvě a typickému lesku. Není tedy divu, že zůstalo oblíbené až do dnešních dní.