Jak nepodlehnout lenoře

Kolikrát se nám to jenom stává! Máme něco udělat, a když se to má, prostě ten úkol přijmeme. Říkáme si, podobni třeba paní Merkelové, že to zvládneme, jenže jak ukazují následující dny, není tomu nejednou tak. Nejednou se stává, že sice víme, co máme činit, jenže co máme udělat dnes, to nejednou odkládáme na zítřek. A pak zase na zítřek a pak…
A pak najednou zjistíme, že už to nestíháme. Že to, co jsme měli zvládnout, nezvládneme, ani kdyby čert na koze jezdil.
kroužková vazba
Za soudruhů se to řešilo všemožnými fígly; něco se poupravilo v lejstrech, něco v grafech, něco se usmlouvalo, něco zachránil případný vlivný strýček a plán se splnil a jelo se dál. Nebo se našly ony zprofanované objektivní příčiny a bylo třeba pochopit, že to zkrátka nešlo. Až to dopadlo tak, jak to dopadlo.
Jenže dnes už člověku vesměs na nějaké ty pochybné fígle nikdo neskočí. Máme udělat to či ono, a když to není, nebude se objednavatel tvářit jako dav v Císařových nových šatech.
kouření u čtení
Jenže co máme dělat, že? Jak si pojistit, že splním vše, co splnit máme, když se nám do toho tak jaksi nechce, odkládáme to a nakonec to doháníme ve finiši a nejednou pozdě honíme bycha?
Jak se motivovat, abychom vždy dostáli svým závazkům, abychom se nestali nespolehlivými, nezajímavými partnery či zaměstnanci?
Jednou z takových možností je .
záložky v diáři
Někdo se dokáže motivovat sám, pro někoho je to ale třeba i zcela neřešitelný problém. A není rozhodně od věci, pokud si ten posledně zmíněný pořídí nový moderní nástroj vlastního rozvoje – motivační diář třeba značky Doller.
Takový motivační diář má originální funkce, jež člověku pomáhají se rozvíjet a motivovat. Lze si do něj zaznamenat všechny důležité schůzky, lze si v něm plánovat a tak mířit ke splnění svých cílů a snů. V útrobách tohoto diáře je dobře nastavený systém řízení času, který umožňuje zacházet s běžícím časem efektivně, lze s ním začít kdykoliv. A za pouhou korunu a deset haléřů denně nabízí tento diář z italské koženky s ekologicky šetrným papírem české výroby cestu, po níž je záhodno se vydat, aby se stal člověk výkonnějším, schopnějším, prostě lepším.
A být lepším není nikdy na škodu. Zejména v dnešní době, kdy už nemá jistou existenci zaručenou téměř nikdo a kdy nesmí nikdo nejednou ani na chvíli zůstat stát, aby vzápětí nestál opodál.