Výrobky

Bolí vás klouby? Zkuste kolagen, ten má totiž velký vliv!

Tělo nefunguje pořád na sto procent, to známě všichni. Podobně jako u věcí, i u našeho těla můžeme po čase pociťovat opotřebení. Jak s tím bojovat?

Bolí vás klouby? Zkuste kolagen, ten má totiž velký vliv!

I když hodiny týdně nesportujete, začínají vás bolet klouby? Je to běžné, zejména s přibývajícím věkem se totiž tělo začíná opotřebovávat a my se o něj musíme umět dobře postarat. Jistě jste už slyšeli o kolagenu, který si tělo vyrábí samo a je hodně důležitý. Jak ale stárneme, kolagenu máme přirozeně stále méně a méně. Můžete ho tedy dodávat tělu jinak a tím si zlepšíte nejen stav svých kloubů nebo pokožky. Na co všechno je ještě kolagen dobrý?

kolagen v tabletách

Když bolí klouby

Kolagen na klouby působí jako olej na vrzající dveře. Dodá kloubům potřebnou výživu i pružnost a oni pak přestanou bolet a nebudou už vás tolik trápit. Kolagen je samozřejmě ale dobrý i na mnoho jiných věcí. Známý je kolagen v kosmetice, kosmetické výrobky s obsahem kolagenu pomáhají udržet mladistvý vzhled pokožky a pleť udržují bez viditelných a hlubokých vrásek. Kolagen je tedy jakousi výplní a dokáže napravit hodně věcí. Přitom problémy s klouby i s pokožkou může mít kdokoliv a rozhodně to není jen záležitost vysokého věku. Bolest kloubů pak také nemusí souviset jen se zvýšenou fyzickou námahou, ale třeba i s tím, jak se o sebe staráte nebo s tím, co jíte.

Na co je ještě dobrý kolagen?

Ano, kolagen je důležitý pro pokožku i klouby, ale třeba přispívá i ke zdraví našich střev. Jde také o přirozenou a účinnou a velmi výkonnou podporu pro náš mozek nebo srdce, brání vzniku nejrůznějších onemocnění a podporuje růst vlasů nebo nehtů. Velkým problémem společnosti jsou i problémy s játry, které ohrožujeme nejen pitím alkoholu ale i nezdravou stravou. I v tomto případě může tělu významně pomoci kolagen.

doplněk stravy

Ptáte se, kde na kolagen narazíte a jak ho tedy můžete do těla dodávat? Můžete brát samozřejmě doplňky stravy s kolagenem, ale můžete jej zkusit do těla dostat i přirozeně díky správné stravě. Kolagen se objevuje v kostech, tedy ve vepřových a hovězích kostech, není nic snadnějšího, než si tedy připravit vývar z nich.

S kolagenem bude vaše tělo rozhodně fungovat lépe.