Výrobky

Schodiště bez zábradlí je jako moře bez vody

Už se těšíte na léto a letní dovolenou? Připomeňme si alespoň tímto nadpisem, jak je důležité, aby k sobě věci nejenom ladily, ale i z hlediska bezpečnosti naprosto profesionálně zapadaly.

Schodiště je důležitou součástí nejenom našich domovů, ale také kanceláří, firem, administrativních budov, ale i komerčních či dalších soukromých objektů. Neobejdou se bez něj patrové rodinné domky, stejně tak jako vysoká budova úřadu.

Jenomže samotným schodům by toho mnohé chybělo, kdybychom je ošidili o tak krásný, ale především bezpečností prvek jako je zábradlí. Abychom neupadli, mohli se lépe a stabilněji držet, ale i jen tak z hlediska opatrnosti je velice důležitou součástí tohoto celku.

Právě proto potřebujeme zábradlí na schodiště.

vysoké budovy lidé

A věděli jste, že může mít mnoho různých podob? V dnešní době se sice také jedná o bezpečnostní prvek, ale svým designem si ho můžeme doladit podle stylu našeho bydlení nebo podle stylu firmy. Může být ze dřeva, také z nerezu, může obsahovat sklo. Možností je mnoho na výběr.

Základní rozdíl je mezi vnitřním a vnějším. Vnitřní tedy interiérové si můžeme opravdu vymyslet snad jakékoliv. Vnější tedy exteriérové musí být dostatečně pevné a z nějakého odolného materiálu, protože přeci jen v létě musí snášet vysoké teploty od sluníčka, které jej bude nahřívat, naopak v zimě musí odolat velkému mrazu a minusovým teplotám. K tomu déšť či kroupy, takže je vhodnější vybírat takové, které je odolné a zároveň dostatečně pevné. Nikde ale není psané, že nemůže být také hezké a okouzlující. Design si opět můžete doladit podle svého gusta.

točité schody

Oblíbené je nerezové zábradlí, které plní hned několik funkcí. Skvěle se udržuje v čistotě, je praktické ale i vzhledné. Naopak například skleněné dá vašemu domovu nový nádech do života a patřičný šmrnc.

Jednotlivé kousky najdete i na balkonech a terasách. Zkrátka všude, kde je potřeba.