Prospěšnost smíchu, potřeba zábavy a dávka vtipu

Smích upevňuje zdraví. Optimismu se můžeme naučit a stresu vyhnout. Smějte se často a s chutí, protože smích je nejlepší lék proti stresu.
·         Smích je lepší než jakékoliv krémy proti vráskám. Při normálním smíchu se trénuje osmnáct lícních svalů. Americké studie dokazují, že srdečný smích podporuje pružnost pleti. K tomu si namíchejte výživnou olivovou masku a bude vám hej. Pleť výborně tonizuje a vyživuje. Jednu lžičku olivového oleje rozmícháme s jedním žloutkem a přidáme pár kapek citronové šťávy. Důkladně promícháme a naneseme na obličej s působením patnáct minut. Poté setřeme ubrouskem a umyjeme vlažnou vodou.
vrásčitá žena
·         Smích zeštíhluje. Hlasitý smích uvede do pohybu více než osmdesát svalů od hlavy až po břicho, takový trénink nahrazuje i jógu. Zeštíhlení podpoříte také brambory. Ty vám pomohou na hubnutí. Mají vysoký obsah draslíku, který odvodňuje.
·         Uvolnění napětí smíchem. Všechny důležité orgány se uvolní. Minuta upřímného smíchu má stejný účinek jako 45 minut uvolňovacích cviků.
·         Smích pomáhá proti vysokému krevnímu tlaku. Zpočátku sice stoupne, ale potom klesne pod běžnou hodnotu. Současně se zlepšuje dýchání, do plic se dostane víc kyslíku.
·         Smích posiluje imunitní systém. Uvolňuje hormony štěstí, podporuje produkci obranných buněk. Současně proudí tělem bolesti mírnící endorfin. Namíchejte si sirup z květů růže šípkové, který vám podpoří imunitu a navrátí sílu. Květy růže šípkové posilují organismus. Sirup připravíme tak, že 3 lžíce plátků růží dáme do horkého medu a povaříme na mírném ohni. Necháme asi 10 dnů stát a poté upotřebujeme.
obličej klauna
·         Smích oživuje líné trávení: ovlivňuje tvorbu trávicích šťáv, a tím i pohyb střev. Srdečný smích působí lépe než pilulky nebo kapky proti zácpě. A pokud k tomu přidáte čerstvou šťávu na podporu činnosti střev, pak vám bude ještě lépe. Připravíte ji z 5 mrkví, které umixujete se 2 jablky bez jádřinců a slupek. Podle chuti zředíte s vodou a můžete přidat i ananasovou šťávu.