Služby

Příjemný pobyt plný zážitků v Lednici

Ať už vás do Lednice na Břeclavsku zavedla touha užít si klid v přírodě, procházky po malebných kopcích a stezkách mezi udržovanými vinohrady nebo třeba návrat na místa, kde jste jezdívali se školou nebo s rodinou na výpravy po památkách, Lednice vás přijme s otevřenou náručí a pobyt si v tomto místě s bohatou historií doloženou již od roku 1222, určitě užijete a nebudete se ani chvíli nudit.

V hotelu Galant přímo v srdci Lednice najdete pro svou dovolenou vše, co budete potřebovat k odpočinku a k načerpání životní energie pro další období. Pokoje v několika kategoriích v zámeckém stylu vám spolu se zázemím hotelu, kde je mimo jiné třeba zahradní restaurace, vinný sklípek, bazén a skvěle vybavený wellness s finskou saunou, vířivkou a masážemi, poskytnou příjemnou atmosféru pro váš odpočinek.

Při pobytu v této lokalitě určitě navštívíte světoznámý zámek LEDNICE na pravém břehu řeky Dyje, který prošel v minulosti rozsáhlou rekonstrukcí a jeho interiér je nezapomenutelný.

zámecká zahrada Lednice

Při poznávacích výpravách po okolí nebude těžké najít i OBELISK. Obelisk má svůj původ z řeckého obélos, což je památník, který je tvořený samostatně stojícím sloupem. Prapůvod těchto staveb hledejme někde v Egyptě. Svou originalitou a majestátností uchvátili nejednoho římského či byzantského panovníka, a tak se z Egypta rozšířily po světě. Obelisky se většinou nahrubo vytvarovaly v lomu a teprve na místě určení se opracovávaly.

cyklostezky na Moravě

Obelisk v Lednicko-valtickém areálu stojí jako solitér. V historii lze ovšem dohledat stopy po dalších třech, ale i přes velké snahy historiků, se toho o nich moc nepodařilo vypátrat. Obelisk lednice.galant.cz se nachází severně od Lednice a dostupný je pro pěší a cyklisty, které k němu zavede jedna z mnoha cyklotras protínající zdejší kraj. Obelisk připomíná slavnou historickou událost odehrávající se v roce 1797, kdy byl uzavřený mír mezi Francií a Rakouskem a zasadil se o něj Alois I. Josef z Lichtenštejna, jenž tím uctil bratra, který na straně Rakouska bojoval. Autorem památníků je Josef Hardmuth.