Výrobky

Posuvný systém dveří vestavěných skříní ocení hlavně ten, kdo má možnost srovnávat

Současná mladá generace si v některých případech nedovede představit, jak žili lidé před čtyřiceti, padesáti lety, a to zejména díky technickému pokroku. Zaměříme-li se na jeho pozitiva a nebude-li prozatím bráno v potaz zneužívání techniky vůči lidem pro některé mocenské zájmy, měli bychom být rádi, že máme k dispozici vymoženosti, které byly pro mnohé z nás např. za socialismu pouhým snem.

šaty na ramínkách

Jedním z nich se může stát i vestavěná skříň Stěn skříně montovaná na míru. Obvykle se jedná o nábytek, který vykrývá prostor celé stěny od stropu až k podlaze, případně zaujímá místo v nevzhledných a stěží využitelných výklencích. S vestavbou na míru získáváme především přehled o věcech, pořádek a také elegantní řešení, vzhledově někdy až nadmíru atraktivní, či dokonce luxusní.

šaty ve skříni

Na co bychom se nyní rádi zaměřili, je konstrukce posuvných dveří. Je to zcela odlišná koncepce ve srovnání s dveřmi křídlovými, a ta vám přináší následující výhody:

O dveře nezakopnete – otevřené křídlové dveře jsou příležitost k úrazu, praštíte se o ně kolenem nebo kotníkem, zakopnete o ně a svalíte se na zem, při vyhýbání se navzájem před skříní máte díky křídlovým dveřím méně místa, což může být nesmírně otravné hlavně ve chvíli, kdy ráno spěcháte do práce.

Posuvné dveře se nevylomí z pantů – žádné panty tu nejsou, zatímco u těch křídlových se vám mohou časem vahou dveří prohnout a posunout, uvolnit ve vrutech a celkově zkřížit. S křídlovými dveřmi je mnohdy potíž taková, že vyžadují výměnu pantů, což pak může být viditelné ve vnitřní části dveří, s panty je zkrátka problém hlavně tam, kde zavěšují velké rozměry dveří o velké hmotnosti.

Otevřít křídlové dveře s plnýma rukama může být problém – nemáte-li u křídlových dveří vhodný úchyt, a nesete-li zrovna v rukou předměty, že je nemůžete uvolnit a potřebujete dveře otevřít, může to být problém, kdežto u posuvných dveří stačí jen lehce loktem či hřbetem ruky zatlačit a dveře posunout a otevřít.