Lifestyle

Pálení čarodějnic jako symbol nových začátků!


V dnešní době je oslava „pálení čarodějnic“ spojena spíše se zábavou, setkáním s přáteli, děti si převlékají kostým čarodějnice a opékají špekáčky. 

Tato noc se dříve označovala jako: filipo jakubská

Jak lze na tuto magickou noc kromě sociálního aspektu ještě nahlížet?

1) čas nových začátků

Oheň je s magií spjat od pradávna. I dnes se na mnoha seminářích a kurzech seberozvoje například pálí papír, kde máte napsáno něco, čeho se chcete zbavit (například negativní vzorec myšlení). Oheň, který vše spálí, odstraní vše nepotřebné. A tak se na něj také dívejte. Spálí vše staré, špatné a zbytečné, aby se mohly otevřít dveře nových začátků.

lidé

Tip: myslete ale i na to, že oheň kromě ochranné funkce dokáže být i velmi nebezpečný. Dávejte pozor hlavně na malé děti a vždy dbejte zásad bezpečnosti.

2) symbol pro ochranu

Podle legendy a pověsti se během filipo jakubské noci otevírají brány mezi dvěma světy. Chcete-li se proti zlým silám bránit, poslouží vám k tomu jednak oheň, ale i talisman, který budete nosit u sebe pro ochranu.

Věděli jste? Pálení čarodějnic do České Republiky doputovalo s největší pravděpodobností z Německa. Tam je tento svátek znám pod názvem: Valpružina noc.

miminko

Zajímavost

Dříve se také tradovalo, že děti počaté o filipo jakubské noci jsou výjimečné a šťastné. Co je na tom pravdy nevíme, ale pokud toužíte po rodině, proč to nevyzkoušet právě tuto noc? Je magická, tak třeba se zadaří.

Jak si užít pálení čarodějnic se vším všudy:

  • u ohně proveďte ochranný rituál a vyšlete záměr, čeho byste rádi dosáhli
  • opečte si na ohni kvalitního buřta
  • připravte postavu čarodějnice ze starých hadrů a košťat a poté ji upalte
  • dejte si záležet na kostýmu, na nos připevněte ten velký umělý, namalujte si bradavici, natáhněte rozdrbanou sukni a na hlavu nasaďte klobouk
  • pozdravte nebo zavolejte všem známým, udržujte sociální kontakty, v tento den nebuďte sami