Výrobky

Když příroda a ruce tvoří

Vyrobit si cokoli vlastním nápadem a rukami je velmi duševně obohacující. Nejen, že člověk u toho může krásně aktivně relaxovat, ale zároveň mu tyto věci přinesou dvojnásobnou radost, než když si je zakoupí. A třeba sami sebe mile překvapíte a zjistíte, kolik nápaditosti a šikovnosti je ve vás.
Vyrobit doma si můžete například krásnou podzimní, nebo vánoční výzdobu.
adventní dekorace se čtyři svíčkami

V kaštanech je síla
Tato krásná lesklá semena stromu jírovec maďal nejen že mají léčebné vlastnosti, zároveň se z nich dá udělat krásná podzimní výzdoba. Stačí si zakoupit korpus věnce a tavící pistoli. Kaštany pak tavící pistolí postupně připevníte na věnec, mezi to můžete sem tam přidat cokoli dalšího, například šípek, šišku i jiné plody přírody. A pokud k tomu chcete být ještě zdravý, můžete si udělat z kaštanů tinkturu na mazání, zbavíte se tak revmatismu.
kaštany na lidské dlani
Levná dekorace ze šišek
Šiškynasbíráte kdekoli v lese, nebo třeba i na procházce v parku. Z nich si můžete rovněž vyrobit krásný vánoční věnec, ať už celý ze šišek, nebo je jen použít jako doplněk k zelené dekoraci. Pokud máme my, nebo náš soused na zahradě kanadskou borovici, určitě nám postačí jedna, neboť šišky z tohoto stromu jsou opravdu velké. Můžeme si ji vložit do menšího květináče tak, aby to vypadalo, že je tam šiška zasazená jako stromeček, koupíme si sprej a nastříkáme ať už telenou, zlatou, či stříbrnou barvou. Můžeme si ji i ozdobit tím, že na ni tavící pistolí přiděláme červené kuličky, třeba plody z keře Cesmína.
Dekorace přímo z lesa
Jste-li častým návštěvníkem lesa, pak si z něj určitě přineste mech. Mech dokáže vytvořit krásnou výzdobu, ale jelikož brzy vysychá, je vhodnější jako venkovní dekorace. Pokud ho budete mít doma, nezapomeňte alespoň 2x týdně zalévat. Vezměte si jakoukoli nádobu, která se vám líbí, ať už je to květináč, mísa, nebo truhlík a vložte do něj rašelinu. Kousky mechu tam postupně zamačkávejte. Dále už dejte volnost své fantazii a je na vás, zda si do mechu ještě něco vsadíte.
Pokud vložíte přírodu do svých rukou, uvidíte, jaké krásné výrobky vám zútulní váš domov.