Výrobky

Důvody, proč si na zahradu pořídit zahradní bazén

Vlastnit domácí bazén zahrnuje mnoho výhod a předností. Plaváním nebo cvičením v bazénu posilujeme celé tělo, zvyšujeme si kapacitu plic a předcházíme kardiovaskulárním onemocněním. Plavání je vhodné naprosto pro všechny věkové kategorie, protože nezatěžuje naše klouby. S koupáním jde ruku v ruce také otužování, které přispívá k posilování naší imunity. S vlastním bazénem můžeme také ušetřit. Pokud vezmeme v potaz hodiny strávené v aqvaparcích, zábavních parcích nebo na koupalištích, stačí si spočítat, že už dávno bychom mohli mít za tyto peníze vlastní bazén. Chvíle strávené se svojí rodinou při bazénových hrátkách jsou totiž k nezaplacení. Děti se mohou naučit plavat již od útlého věku a především se hýbou a nesedí u tabletů a počítačů. Voda má také blahodárný vliv na lidskou psychiku. Pokud jste měli náročný den v práci, není nic lepšího, než se jít uvolnit do vlastního bazénu a nechat starosti aspoň na chvíli za hlavou.

voda

Pokud o koupi bazénu uvažujeme, je dobré sehnat si kvalitní informace o tom, jak se o vodu starat. Chceme přeci, aby voda byla křišťálově čistá bez řas a jiných nežádoucích organismů. Z veřejných bazénu známe především používání dezinfekce na bázi chlorových preparátů. Proč si ale doma nečistit vodu o něco šetrněji?

plavec v bazénu

Bezchlorová chemie je totiž šetrná k naší pokožce, především pro naše děti a pro osoby s alergiemi. Na výběr máme několik typů bezchlorové chemie, přičemž jednou z nich je používání přípravků s vysokou koncentrací účinné látky v podobě aktivního kyslíku. Kyslíkové tablety jsou jednosložkové a voda po takovémto ošetření nezapáchá a nedráždí pokožku a sliznice. Tyto tablety je třeba používat pouze s aktivátorem kyslíku 2l Chlorito.cz, který zaručuje jejich správné fungování. Úprava bazénové vody na bázi aktivního kyslíku se stává u domácích bazénů stále oblíbenější.